جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

علل مختلف مدفوع خواری یا COPROPHAGIA در سگ ها

علل مختلف مدفوع خواری یا COPROPHAGIA در سگ ها

علل مختلف مدفوع خواری یا COPROPHAGIA در سگ ها

عادت مدفوع خواری در حدود 20 درصد از سگ ها دیده میشود و علل مختلفی دارد.

این رفتار در سگ هایی که با هم نگهداری میشوند،بطور مثال در پناهگاه ها و خانه هایی که تعداد بیش از یک سگ دارند،بیشتر دیده میشود.

در ابتدا دقت کنید که به میزان کافی و به تعداد کافی وعده ی غذایی به سگ داده شود،همچنین مطمءن شوید که کیفیت غذای مورد استفاده بالا بوده و سگ را دچار کمبودهای تغذیه ای ننماید.

اگر جذب موثر مواد غذایی در روده ها و دستگاه گوارش سگ انجام نگیرد،مدفوع غنی از پروتئین خواهد بود و در نتیجه به رفتار مدفوع خواری دامن خواهد زد.

از طرف دیگر،مدفوع گربه نیز بدلیل وجود پروتئین بالا میتواند سگ را ترغیب به این رفتار نماید پس اگر سگ و گربه را نیز در یک محل نگهداری میکنید حتما ظرف خاک گربه را دائما تمیز نمایید.

علت دیگر میتواند وجود انگل در بدن سگ باشد؛شما با مواد غذایی با کیفیت و به میزان کافی سگ خود را تغذیه مینمایید اما باز هم مدفوع خواری را مشاهده مینمایید که میتواند نشان از سوءتغذیه بعلت وجود انگل های گوارشی باشد.

علت دیگر مدفوع خواری در سگ ها میتواند رعایت نکردن موارد بهداشتی از سمت شما باشد.

محل زندگی سگ را باید بطور دائم تمیز نمایید تا سگ مجبور به انجام این کار از طریق مدفوع خواری نشود.

یا اینکه سگ شما به تجربه دریافته باشد که در صورت دفع در مکان نامناسب با تنبیه شما مواجه خواهد شد،پس بعلت ترس مدفوع خواری را انجام میدهد.

بهتر است برای آموزش محل دفع بیشتر از تشویق استفاده کنید تا تنبیه تا از این علت برای ایجاد رفتار مدفوع خواری جلوگیری کنید.

پت شاپ آنلاین کت مت بزرگترین و ارزان ترین مرکز فروش انواع غذای سگ و انواع غذای گربه و سایر وسایل مورد نیاز حیوانات در سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره ی رایگان دامپزشکی با 07191009193 تماس بگیرید.

جهت خرید و سفارش از پت شاپ اینترنتی کت مت با 07191009193 تماس بگیرید و یا به سایت WWW.CATMAT.ORG مراجعه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان