جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

غذای سگ خانگی

غذای سگ خانگی

غذای سگ خانگی

اگر شما نیز یک سگ خانگی دارید به طور حتم به دنبال لیستی از غذاهای مفید و خوب برای سگتان هستید؛ البته دوستداران حیوانات نیز برای سگ های خیابانی نیز به دنبال غذاهای خوب و مفید هستند. تا انتهای مقاله با ما باشید تا در ارتباط با غذای سگ خانگی اطلاعات خوبی را کسب کنید.

شما می توانید برای تهیه غذای سگتان به پت شاپ ها به صورت آنلاین و حضوری مراجعه کنید. هر سگ خانگی وابسته به نژاد و سبک زندگی و میزان فعالیتی که در طول روز دارد، غذای متفاوتی را باید بخورد. همچنین غذای توله سگ با سگ بالغ کاملا متفاوت است.

توله سگ تا زمانی که دندان ندارد، بهتر است از غذاهایی مانند سرلاک و غذاهای نرم تغذیه کند. البته در پت شاپ ها شیر خشک مخصوص توله ها نیز وجود دارد. یکی از عوامل مهم در سلامتی حیوانات غذای آنهاست، پس به آن توجه کنید.

 

چطور در خانه برای سگمان غذا درست کنیم؟

قطعا غذایی که شما با عشق و علاقه برای سگتان درست می کنید، بسیار لذیذتر از غذاهایی است که به صورت آماده تهیه می کنید. قابل توجه است که امروزه تنوع غذایی برای حیوانات خانگی خیلی زیاد شده است و شما با توجه به نژاد و سن سگتان می توانید از غذاهای مختلف استفاده کنید، اما  با توجه به هزینه زیاد آن ها شما می توانید برای تنوع و صرفه جویی در هزینه ها می توانید خودتان نیز درست کنید.

بهتر است قبل از درست کردن غذا برای سگ خانگیتان بدانید که چه موادی برای سگ ها ممنوع است و چه موادی باید در غذای آن ها موجود باشد مواد مغذی از جمله کلسیم، کربوهیدرات ها، پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب مفید و ویتامین ها حتما باید در وعده غذایی سگتان وجود داشته باشد.

موادی مثل شکلات، سیر، پیاز، انگور، کشمش، آووکادو، هسته سیب، سیب زمینی خام، نمک، ادویه، قهوه و کافئین را به هیچ وجه در غذای سگتان استفاده نکنید. استفاده از این مواد غذایی از لحاظ حفظ سلامتی برای سگتان ممنوع است.

مقدار غذایی که باید سگتان در طول روز مصرف کند، باز هم به عواملی مانند سن، وزن، نژاد و وضعیت سلامتی بستگی دارد و بهتر است با توجه به وضعیت کنونی سلامتی سگتان برایش غذا درست کنید. در مقاله های بعدی شما می توانید با چند دستور غذا برای درست کردن غذای خانگی سگ دلبندتان مطالعه کنید.

 

غذای خشک یا غذای کنسروی

به عبارتی غذاهای تجاری سگ های خانگی به دو دسته غذای خشک و غذای کنسروی تقسیم می شوند که برندهای مختلف برای نژاد های مختلف سگ ها تولید می کنند. غذاهای خشک خیلی برای سگ ها هیجان انگیز نیست و اصولا از خوردن آن دوری می کنند می توانید کمی آب به آن قاطی کنید و هرچه سن سگتان بیشتر شد مقدار آب آن را کمتر کنید.

غذاهای کنسروی همانطور که از اسمشان مشخص است تر و آبدار هستند و به صورت کنسرو شده به فروش می‌رسند. بافت غذاهای کنسروی سگ به بافت طبیعی گوشت نزدیکتر است به همین علت سگ ها علاقه بیشتری به آن ها دارند. این غذاها عمومن از انواع گوشت ها و به اضافه سبزیجات تهیه می شوند.

غذاهای کنسروی به دو صورت قوطی و کیسه ای بسته بندی می شوند و وجود دارند. قوطی ها بافت متراکم تری دارند و برای یک یا دو وعده سگ کافی هستند به همین دلیل خرید آن ها به صرفه تر است. اما بسته بندی کیسه ای آن اصوولا آبکی تر است و بیشتر به عنوان سوپ سگ شناخته می شوند.

سوپ سگ ها یا همان غذاهای کنسروی به علت آنکه حجم کمتری دارند. بیشتر به عنوان غذاهای تشویقی میان وعده و با ترکیبی با غذاهای خشک برای سگ های بالغتر استفاده می شوند.

 

برای درشت شدن سگ از چه غذاهایی استفاده کنیم؟

برخی از افراد دوست دارند سگشان درشت تر باشد در گذشته با استفاده از تزریق هورمون برای درشت کردن سگ ها اقدام میکردند. این اقدام عوارض زیادی از جمله مریض شدن سگ و یا عقیم شدن آن را متاسفانه به دنبال داشت. اما امروزه با توجه به رژیمی که دامپزشک برای سگ شما در نظر می گیرد می توانید بدون نگرانی برای درشت شدن سگتان اقدام نمایید.

استفاده از رژیم غذایی و تغییر روش غذایی باعث می شود سگ شما در سلامت جسمی کامل درشت شود و سالم بماند. استفاده از یک سری مکمل با توجه به نژاد سگتان تا 6 ماهگی توصیه می شود همچنین شیر گاو مخلوط شده با شکر نیز بسیار می تواند برای درشت شدن سگ شما مفید باشد. همچنین در لیست غذایی خودتان حتما کربوهیدرات پروتئین و چربی وجود داشته باشد می توانید یک روز درمیان نیز قرص مولتی ویتامین به سگتان بدهید اما بهتر است تمامی این موارد زیر نظر دامپزشک سگتان باشد. 

 در این مقاله یک سری اطلاعات کلی راجب انواع غذای سگ به شما داده ایم در مقاله های بعدی در ارتباط با غذاهای مفید و مضر سگ ها و همچنین چندین دستور پخت برای تهیه غذای خانگی در خدمتتان هستیم .

پت شاپ آنلاین کت مت بزرگترین و ارزان ترین مرکز فروش انواع غذای سگ و انواع غذای گربه و سایر وسایل مورد نیاز حیوانات در سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره ی رایگان دامپزشکی با 07191009193 تماس بگیرید.

جهت خرید و سفارش از پت شاپ اینترنتی کت مت با 07191009193 تماس بگیرید و یا به سایت WWW.CATMAT.ORG مراجعه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان