جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

کنه‌ها و کک‌ها در سگ و گربه

کنه ها و کک ها در سگ و گربه

کنه ها و کک ها در سگ و گربه

کنه‌ها و کک‌ها، با وجود اینکه بسیار ریز هستند و حتی به سختی با چشم دیده می‌شوند، ناقل انواع بیماری‌ها هستند و بیشتر منجر به بیماری پوستی برای سگ‌ها و حیوانات خانگی می‌شوند که با مراقبت‌های بهداشتی و چکاپ دائم توسط دامپزشک این مسئله قابل پیشگیری و درمان است.

یکی ازدلایل اصلی که سگ خودش را میخاراند الوده بودن به کک است.

کک ها معمولا به صورت حشراتی مشغول پریدن و جهیدن در اطراف حیوانات الوده دیده میشوند و از راه گاز گرفتن پوست و مکیدن خون انها تغذیه میکنند
کک ها از 2 طریق به بدن حیوان آسیب میزنند:

اول این که انها ایجاد عفونت های پوستی می کنند.گزش کک باعث ایجاد خارش در پوست گشته و سگ را وادار به تخریش بیش از حد پوست کرده و در نتیجه پوست برای عفونت های بعدی مستعد تر است.

بعضی از سگ ها نیز نسبت به گزش سگ حساسیت داشته و ممکن است منجر به بیماری های پوستی شدید شود.

معمولا بزاق ناشی از گزش كك و شپش ، موجب بروز واكنش های حساسيت در انسان و حيوانات می شود . در ناحيه گزش احساس خارش و التهاب بروز می كند . بر اثر اين خارش ، حيوان محل گزش را گاز گرفته و باعث و خيم شدن وضع محل گزش و تراوش مايعات التهابی از اين ناحيه می شود .

در صورتی كه آلودگی با كنه ها درمان نشود ، می تواند باعث ريزش موهای ناحيه مذكور ، خصوصا در ناحيه کپل ( باسن ) و اطراف دم شود . از نشانه های بارز آلودگی با كنه و شپش ، بي قراری حيوان است . او نمی تواند بيش از چند دقيقه روی زمين بنشيند . ممكن است بتوان پوسته پوسته های ناشی از جراحت پوست و گزش كنه ها را مشاهده كرد

علائم کک و کنه در گربه و سگ عبارتند از:
خارش شدید پوست
بی قراری حیوان
خراشیدگی های پوستی
ریزش مو

 اولین قدم بعد از مشاهده کک و کنه در سگ و گربه

استفاده از شامپو ضد کک، اسپری یا پودر ضد کک، قلاده ضد کک، شامپو لیندان و داروی آیور مکتین است.

دقت داشته باشید که استفاده مداوم از این محصولات توصیه نمی شود چرا که باعث خشکی پوست حیوان شما می شود.

در صورت مشاهده کک و کنه در سگ و گربه با استفاده از پنس یا موچین کک را از نزدیک ترین محل به سطح پوست جدا کنید.

کک و کنه در سگ و گربه برخلاف اندازه کوچکی که دارند مکش بسیار زیادی نیز دارند،پس با تمام قدرت از بدن حیوان جدا کنید تا نیش هایش در بدن حیوان باقی نماند.
پس از جداسازی، به پوست بدن حیوان پماد آنتی بیوتیک مثل موپیروسین و یا مواد ضد عفونی مناسب مانند بتادین برای چند روز بمالید.‌
هرگز تا وقتی کنه ، سر خود را ، رها نکرده است ، او را از بدن حیوان نکنید،در این صورت شما فقط بدن کنه را جدا کرده اید و قسمت نیش او در بدن حیوان باقی می ماند.
برای اینکه کنه خود‌ را رها کند میتوانید پنبه اغشته به الکل ، وازلین یا پارافین مایع را برای چند دقیقه روی بدن کنه ها قرار دهید و‌ نگه دارید
بعد از اینکه کنه ها نیش خود را از پوست حیوان رها کرد ان ها را بیرون بکشید.

پت شاپ آنلاین کت مت بزرگترین و ارزان ترین مرکز فروش انواع غذای سگ و انواع غذای گربه و سایر وسایل مورد نیاز حیوانات در سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره ی رایگان دامپزشکی با 07191009193 تماس بگیرید.

جهت خرید و سفارش از پت شاپ اینترنتی کت مت با 07191009193 تماس بگیرید و یا به سایت WWW.CATMAT.ORG مراجعه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان