جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

نکاتی پیرامون نگهداری سگ ها

نکاتی پیرامون نگهداری سگ ها

نکاتی پیرامون نگهداری سگ ها

حتما با یک دامپزشک خوب و قابل‌ اطمینان در تماس باشید.

یک روش خوب برای شناخت دامپزشک مورد نظرتان این است که ببینید آیا به سؤال‌های شما پاسخ مناسب و کاملی می‌دهد یا نه و اینکه ببینید با حیوان خانگی شما چطور رفتار می‌کند. سگ را باید مرتب برای چک‌آپ، پیش دامپزشک ببرید..

حتما مطمئن شوید که دامپزشک مورد نظر ۲۴ ساعت شبانه‌روز و آخر هفته ها نیز در دسترس باشد.

 دامپزشک به شما در مورد بیماری‌های رایج سگ‌ها در منطقه، اطلاعات کاملی می‌دهد و واکسن مورد نظر برای پیشگیری از آنها را تجویز می‌کند.

 واکسیناسیون را باید طبق برنامه انجام دهید که با توجه به بیماری‌های رایج معمولا سالی یکبار یا سه سال یکبار است.

چیپ اطلاعاتی در بدن سگ بکارید.

چیپ‌های اطلاعاتی (ID chip) میکروچیپ‌های کوچکی هستند که زیر پوست سگ‌های خانگی کاشته می‌شوند. این میکروچیپ‌ها شامل یک شماره‌ی اختصاصی هستند که همراه با اطلاعات تماس مالک سگ‌ در دیتابیس‌های مخصوص ثبت می‌شوند. در صورتی که سگ، گم یا دزدیده شود، با این میکوچیپ می‌توانید مالکیت خود را ثابت کنید.

 به‌طور مرتب، درمان‌های پیشگیرانه‌ی انگلی را دنبال کنید.

 یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید، اقدام‌ها و درمان‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از آلودگی‌های انگلی و آلودگی به کرم‌های مختلف با توجه به سبک زندگی سگ است.

 سگ‌هایی که در خانه نگه داشته می‌شوند، بسیار کمتر از سگ‌های شکاری درمعرض کرم‌ها و انگل‌ها قرار دارند و دامپزشک به شما اطلاعات کافی درمورد اینکه چند وقت یکبار باید کرم‌زدایی و انگل‌زدایی کنید، در اختیارتان می‌گذارد. سگی که کمتر در شرایط آلودگی انگلی و کرم‌ها قرار دارد، معمولا درمان‌های لازم را دو تا سه بار در سال دریافت می‌کند. دیگر سگ‌ها ممکن است به مراقبت ماهانه نیاز داشته باشند.

اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی برای جلوگیری از کک باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر در منطقه‌ای سکونت دارید که کنه هم وجود دارد، داروها و محصولاتی را استفاده می‌کنید که با کک و کنه همزمان مبارزه می‌کند.

عقیم‌کردن سگ را مد نظر قرار دهید. این کار از بروز بعضی از بیماری‌ها و اختلالات در سگ، جلوگیری می‌کند. برای مثال سرطان پستان، پیومتر یا چرک رحم در سگ‌های ماده و هاری و بیماری‌های مرتبط با پروستات در سگ‌های نر. همچنین، این کار احتمال جفت‌گیری تصادفی و افزایش جمعیت حیوانات خانگی را به صفر می‌رساند.

بیمه‌درمانی حیوانات خانگی بگیرید. اگر هزینه‌های مراجعه به دامپزشک و درمان‌های مرتبط با سگ برای‌تان زیاد می‌شود، می‌توانید از بیمه‌های درمانی مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید. بسیاری از شرکت‌های بیمه، بخش زیادی از هزینه‌های درمان سگ‌ها در صورت بیماری یا آسیب‌های ناگهانی را پرداخت می‌کنند

پت شاپ آنلاین کت مت بزرگترین و ارزان ترین مرکز فروش انواع غذای سگ و انواع غذای گربه و سایر وسایل مورد نیاز حیوانات در سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره ی رایگان دامپزشکی با 07191009193 تماس بگیرید.

جهت خرید و سفارش از پت شاپ اینترنتی کت مت با 07191009193 تماس بگیرید و یا به سایت WWW.CATMAT.ORG مراجعه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان