جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

نکاتی درباره ی تربیت و نگهداری سگ و گربه

نکاتی درباره ی تربیت و نگهداری سگ و گربه

نکاتی درباره ی تربیت و نگهداری سگ و گربه

تربیت سگ و گربه

سگ و گربه باید طوری تربیت شوند که از هیچکس جز صاحب خود غذا قبول نکنند و در غیر اینصورت بعلت عدم شناسایی صاحب خویش از او اطاعت نخواهند کرد؛بعلاوه این امر خطر مسمومیت حیوان را در بر دارد زیرا متاسفانه برخی اشخاص فاقد حس حیوان دوستی می باشند.

این امر در گربه بی نهایت مشکل است اما در سگ خیلی آسان می باشد،به منظور اطاعت از فرمان ها بایستی با تمرین و ممارست سگ را وادار کرد تا نسبت به آوردن شیئ پرتاب شده اثدام نماید و برای رسیدن به این اهداف،مهربانی و حتی غذا دادن به حیوان را متعاقب اجرای فرمان مدنظر قرار داد.

در مسائل دیگر پرورشی نیز به همین ترتیب باید عمل کرد مثلا وقتی حیوان در جای مناسب ادرار می کند و با مسائل بهداشتی را رعایت می کند بایستی نوازش شده و در صورت لزوم غذای کافی در اختیارش قرار گیرد.

و برعکس هنگامی که به فرامین و خواسته های صاحب خود توجه نمی نماید تنبیه مختصری لازم می شود.

این روند،درست همانند تربیت فرزند انسان باید در پی گرفته شود.

 

نگهداری سگ و گربه

به تجربه ثابت شده است سگ هایی که بیشتر در یک نقطه به زنجیر بسته شده اند آنطور که باید از صاحب خود فرمان نمی برند،همچنین ضعیف و رنجور می گردند و به همین جهت لازم است که در مواقع بخصوصی حیوان بسته را آزاد کرد و آن ها را آزاد گذاشت تا گردش کنند.

در رابطه با گربه ها نیز محدودیتی از لحاظ نگهداری وجود ندارد و بهتر است آنان را آزاد بگذارید تا در آپارتمان و اتاق های مسکونی رفت و آمد نمایند؛اما در مواقعی که در حیاط گردش می کنند بهتر است تحت نظر باشند زیرا در اثر تماس با گربه های ولگرد رفته رفته ناراحتی هایی بوجود خواهند آورد.

 

محل نگهداری سگ و گربه

نکات بهداشتی در محل پرورش سگ و گربه از هر لحاظ باید رعایت شود؛استفاده از نور کافی،آفتاب،تمیز کردن به موقع جایگاه،نگه داشتن حیوان از گرما و سرمای شدید و ...

بویژه جایگاه توله ها باید کاملا بهداشتی باشد.

امروزه برای نگهداری سگ ها در حیاط منزل و یا باغ از لانه های چوبی(Kennel) با ابعاد مختلف استفاده می کنند که بسته به اندازه جثه حیوان دارد؛

برای توله ها نیز می توان جایگاهی بصورت گهواره تهیه کرد و آم را به سقف منزل یا محلی که جریان هوا در آن کم باشد آویزان کرد و هنگام شیر خوردن و یا در مواقع ضروری جایگاه را به سمت بالا یا پایین برد.

پت شاپ آنلاین کت مت بزرگترین و ارزان ترین مرکز فروش انواع غذای سگ و انواع غذای گربه و سایر وسایل مورد نیاز حیوانات در سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره ی رایگان دامپزشکی با 07191009193 تماس بگیرید.

جهت خرید و سفارش از پت شاپ اینترنتی کت مت با 07191009193 تماس بگیرید و یا به سایت WWW.CATMAT.ORG مراجعه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان