همراهان عزیز همیشگی❤️
 فروشگاه حیوانات خانگی مای پت و شعبه حضوری پت شاپ آنلاین کت مت(cat mat.org)
 بزودی به محل بیمارستان دامپزشکی ایران نبش کوچه ۷۹ قصرالدشت انتقال میابد.

لذا از آن تاریخ مدیریت مجموعه مسئولیتی در قبال فروش اقلام مشابه،تقلبی،گران فروشی و ... در این مکان را نخواهد داشت

ضمنا دسترسی به سایت و خرید از آن فعلا با اختلال همراه میباشد.

لطفا جهت سفارش با شماره 07191009193 در تماس باشید.

چرا گربه من ناله میکند

پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

چرا گربه من ناله میکند

چرا گربه من ناله میکند

دلیل ناله گربه چیست؟ چرا گربه من ناله میکند ؟

گربه های سالم، چه نر چه ماده، در دوره تحریک جنسی و جفتگیری بطور طبیعی خیلی پر سروصدا هستند. صداهایی که مثل ناله و گریه بچه اغلب در شبها می شنوید جزو این دسته از صداهاست. جفتگیری و رفتار جنسی و حفظ قلمرو دلیل این ناله در گربه ها است.گاهی وقت ها این ناله و سرو صدای ناشی از اظطراب (به صورت ناله) که اغلب هنگام جدا شدن از مادر یا خانواده و یا صاحب و محیطی که در آن بوده رخ میدهد و احتمالا صورتی از رفتار عزادارانه است. وقتی گربه ی ماده در دوره ی آمادگی جنسی برای جفت گیری قرار دارد صدایی دو سیلابی از خود ساطع میکند. صدای جنس نر در این حال “مووول” است. این صداهای شبانه همان هایی است که شما را از خواب به ناگاه بیدار میکند! هیچگاه تلاش نکنید که این مواقع آنها را دعوا کنید چون این رفتار کاملا طبیعی است. جنس ماده در گربه ها با صدای ناله سعی می کند جنس نر را فراخواند و از طرفی جنس نر هم برای جنس های ماده در قلمرو خود این کار را می کند. هیچگاه سعی نکنید بصورت خوددرمانی دارویی به آنها دهید. در اینجور مواقع حتما با دامپزشک مشورت کنید. این را هم باید بدانیم که گربه ها هم مانند ما انسان ها فرایند بقا و تولید مثل برایشان بسیار با اهمیت است. اگر این ناله ها برای ما ناخوشایند است مشکل از ما است نه آنها…!

برگ‌های کت نیپ یک نوع روغن جذب کننده گربه به نام نپتالاکتون دارن که بوش می‌تونه باعث تغییرات رفتاری تو گربه‌ها بشه. البته اگه بخوایم دقیق‌تر بگیم، برگ‌ها، ساقه‌ها و دونه‌های این گل یک نوع روغن فرّار دارن که داخلش یک ماده شیمیایی به اسم نپتالاکتون هست

اخیرا یک تحقیق دیگه هم انجام شده که نشون می‌ده نپتالاکتون تو گربه‌ها باعث بالا رفتن مقدار یک نوع هورمون مرتبط با حس لذت می‌شه. در ضمن مشخص شده پشه‌ها، گربه‌هایی که نپتالاکتون به بدن‌شون مالیده شده رو کمتر نیش میزنن.

همین‌طور این گیاه می‌تونه باعث کاهش اضطراب و استرس گربه بشه و حتی دردهاش رو تسکین بده. بعضی از دامپزشکا توصیه می‌کنن که اگه مجبورین گربه‌تونو مدت طولانی توی خونه تنها بذارین، برای کم شدن اضطراب جداییش از کت نیپ استفاده کنین. 

نظرات بازدیدکنندگان

خرید اکانت چت جی پی تی  خرید اکانت میدجورنی