همراهان عزیز همیشگی❤️
 فروشگاه حیوانات خانگی مای پت و شعبه حضوری پت شاپ آنلاین کت مت(cat mat.org)
 بزودی به محل بیمارستان دامپزشکی ایران نبش کوچه ۷۹ قصرالدشت انتقال میابد.

لذا از آن تاریخ مدیریت مجموعه مسئولیتی در قبال فروش اقلام مشابه،تقلبی،گران فروشی و ... در این مکان را نخواهد داشت

ضمنا دسترسی به سایت و خرید از آن فعلا با اختلال همراه میباشد.

لطفا جهت سفارش با شماره 07191009193 در تماس باشید.

دندون برای سگ‌ها خیلی مهمه و باید مراقبش باشیم. مسواک زدن، تغذیه صحیح و ندادن چیزای خیلی سخت و محکم به حیوون بهترین راه مراقبت از دندونای سگه. با مراقبت به موقع از دندان سگ خودتون، سلامت و طول عمرش رو تضمین کنین.

پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

بهداشت دهان سگ (بیشتر بدانید)

بهداشت دهان سگ (بیشتر بدانید)

بیماریهای دهان و دندان سگ و گربه ها چگونه ایجاد می شود؟

ترکیبی از غذا و بزاق و باکتری به تشکیل پلاک (جرم دندانی) منجر می شود.  اگر این جرم با مسواک زدن برداشته نشود،  مینرالیزه شده و به سنگ دندانی تبدیل می شود. تجمع سنگ دندانی باعث تشدید عفونت باکتریایی زیر خط لثه می شود که منجر به تحلیل رفتن لثه و از بین رفتن ساختارهای نگهدارنده ی دندان خواهد شد. در صورت عدم درمان بموقع، دندان لق و پوسیده شده و دردناک می شود. باکتری ناشی از عفونت دندانی می تواند وارد جریان گردش خون شده و به اندام های دورتر مثل کلیه، کبد و قلب هم وارد شود.

اگر حیوان شما مشکل دندانی دارد، به یک جرمگیری کامل نیاز دارد. 

دندون برای سگ‌ها خیلی مهمه و باید مراقبش باشیم. مسواک زدن، تغذیه صحیح و ندادن چیزای خیلی سخت و محکم به حیوون بهترین راه مراقبت از دندونای سگه. با مراقبت به موقع از دندان سگ خودتون، سلامت و طول عمرش رو تضمین کنین.

این جرمگیری شامل ارزیابی محوطه ی دهانی و تمیز کردن نه تنها سطح دندان ها، بلکه زیر خط لثه هم می شود، جایی که بیشتر باکتری ها و سنگ دندانی در آنجا یافت می شوند.  بعد از تمیز کردن دندان ها با دستگاه مخصوص اولتراسونیک، پولیش کردن دندان ها با خمیر مخصوص و برس کشیدن انجام خواهد شد تا سطح دندان ها پس از جرمگیری صاف و صیقلی شود. 

بیماری‌های دهان و دندان

رایج‌ترین مشکل دهان و دندان توی سگ‌ها بیماری پریودنتاله و پوسیدگی دندان تو این حیوونا خیلی کمه، طوری که کمتر از ۱۰ درصد کل مشکلات دندانی رو تشکیل می‌ده.

بیماری پریودنتال یعنی عفونت و التهاب بافت‌های اطراف دندان. این مشکل با التهاب لثه شروع می‌شه و اگه درمانش نکنیم عفونت به عمق بیشتر می‌رسه و در نهایت استخون رو از بین می‌بره. مهم‌ترین علت لق شدن دندان سگ همینه. اگه می‌خواین بیشتر درباره انواع بیماری سگ بدونین، مقاله بیماری‌های سگ رو از دست ندین.

بسته به مقدار جرم دندانی و میزان مراقبت روزانه ی شما از دندان های حیوان، نیاز به جرمگیری متفاوت خواهد بود. بهترین نتیجه از مسواک زدن روزی یکبار بدست می آید. اسباب بازی های جویدنی،  تشویقی های دندانی و محلول های جرمگیری که به آب آشامیدنی اضافه می شوند نقش کمک کننده دارند اما جای مسواک زدن را نمی گیرند.  برای اطلاع از زمان مناسب برای جرمگیری بعدی، از دامپزشک خود کمک بگیرید اما در یک توصیه ی کلی می توان گفت که تمام سگ ها و گربه های بالای سه سال دستکم هر شش ماه یکبار نیاز به بررسی وضعیت دندان ها و انجام جرمگیری احتمالی دارند.

آیا تغییر رنگ دندان برای سگ ها طبیعی است؟


دندان ها و دندان های لکه دار در سگ ها. تغییر رنگ دندان هر گونه تغییر رنگ دندان طبیعی است. با این حال، رنگ طبیعی دندان ها متفاوت است و بستگی به سایه، ضخامت و شفافیت مینای پوشاننده دندان دارد. هر گونه تغییر از رنگ دندان طبیعی تغییر رنگ است.

چگونه از پوسیدگی دندان سگم جلوگیری کنم؟


جلوگیری از ایجاد پلاک: دندان های سگ خود را مسواک بزنید

اگر می خواهید سفیدهای مرواریدی بدرخشند، بهترین راه برای انجام این کار و جلوگیری از پوسیدگی دندان، مسواک زدن است. درست مانند ما، دندان های حیوان خانگی شما نیز باید اغلب مسواک زده شود. یک بار در روز یا حداقل 2 تا 4 بار در هفته سعی کنید.


چگونه می توانم دندان های سگم را سفید کنم؟


از خمیر دندان یا اسپری دندانی که مخصوص سگ ها ساخته شده است استفاده کنید، هرگز از خمیر دندان انسانی یا محصولات دندان استفاده نکنید زیرا ممکن است سگ شما را بیمار کند! اکثر برندهای خمیر دندان سگ حاوی مواد سفید کننده نیستند، زیرا سگ ها نسبت به انسان ها کمتر به این عامل زیبایی شناسی توجه می کنند.

نظرات بازدیدکنندگان

خرید اکانت چت جی پی تی  خرید اکانت میدجورنی