همراهان عزیز همیشگی❤️
 فروشگاه حیوانات خانگی مای پت و شعبه حضوری پت شاپ آنلاین کت مت(cat mat.org)
 بزودی به محل بیمارستان دامپزشکی ایران نبش کوچه ۷۹ قصرالدشت انتقال میابد.

لذا از آن تاریخ مدیریت مجموعه مسئولیتی در قبال فروش اقلام مشابه،تقلبی،گران فروشی و ... در این مکان را نخواهد داشت

ضمنا دسترسی به سایت و خرید از آن فعلا با اختلال همراه میباشد.

لطفا جهت سفارش با شماره 07191009193 در تماس باشید.

توضیح نحوه سرلاک دادن به جوجه طوطی ها بسیار ساده خواهد بود اما انجام این کار نیاز به حساسیت بالایی دارد و تجربه در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود، بنابراین اگر جزو کسانی هستید که تاکنون تجربه پرورش پرنده های زینتی را نداشته اید، حتما از یک یا چند پرورش دهنده موفق در این زمینه کمک و مشاوره بگیر

پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

سرلاک مخصوص پرندگان (معرفی محصول)

سرلاک مخصوص پرندگان (معرفی محصول)

سرلاک مفید

  • این سرلاک حاوی پروتئین و چربی بالا به همراه آنزیم می‌باشد.

  • سرلاک پرنده مفید در دو بسته‌بندی ۲۵۰ و ۵۰۰ گرمی موجود هست.

جدول برنامه غذایی جوجه سرلاکی

سن جوجه (روز)وعده غذاییاستراحت شبانه
۱-۷ هر ۱ ساعت نیاز ندارد
۷-۱۴ هر ۲ ساعت ۵ ساعت
۱۴-۲۱ هر ۴-۳ ساعت ۶ ساعت
۲۱-۲۸ هر ۵-۴ ساعت ۷ ساعت
۲۸-۴۲ هر ۶-۵ ساعت ۱۰ ساعت
۵۶ روزگی هر ۸ ساعت ۱۰ ساعت
بعد از مستقل شدن و شروع دونخواری دو وعده صبح و عصر

توصیه می‌شه جوجه در ۶ روز اول زندگیش، قبل وعده غذاییش مقداری انشور پلاس (Ensure plus) و یک قاشق چایخوری محلول الکترولیت انسانی اینفالیت (Infalyte) برای تقویت بدنش مصرف کنه.

میزان مصرف سرلاک

بسته به اشتها، جثه، سن و عوامل دیگه این مقدار می‌تونه کمی بالا پایین بشه اما به‌صورت کلی و حدودی:

سن (روز)میزان مصرف سرلاک
۴ روز اول ۲۵-۲۸% وزن بدن
۵-۱۲ ۱۵% وزن بدن
(لزوم افزایش ماده خشک و کم کردن آب سرلاک)
زمان مستقل شدن کمتر از ۲۰-۱۵% وزن بدن


توضیح نحوه سرلاک دادن به جوجه طوطی ها بسیار ساده خواهد بود اما انجام این کار نیاز به حساسیت بالایی دارد و تجربه در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود، بنابراین اگر جزو کسانی هستید که تاکنون تجربه پرورش پرنده های زینتی را نداشته اید، حتما از یک یا چند پرورش دهنده موفق در این زمینه کمک و مشاوره بگیرید. اما در حالت کلی برای سرلاک دادن به جوجه ها باید ابتدا بسته تهیه شده را در آب جوش یا ولرم بریزید تا کاملا نرم شود، دقت کنید که آب زیادی نریزید تا حالت خمیری خود را از دست ندهد.

پس از آماده نمودن سرلاک باید مقداری از آن را درون سرنگ مخصوص بریزید (دقت کنید که سرنگ مخصوص جوجه طوطی ها را تهیه کنید، سرنگ ها باید لوله درازی داشته باشند تا کاملا در حلق آنها جا شود) بعضی از جوجه ها اشتهای زیادی دارند و برخی نیز کم اشتها هستند بنابراین غذا را به اندازه به آنها بدهید تا موجب استفراغ آنها نگردد. هم چنین این نکته مهم را به خاطر بسپارید که جوجه های تازه به دنیا آمده قدرت هاضمه ضعیفی دارند و اگر مقدار زیادی سرلاک به آنها داده شود، در چینه دان آنها تجمع خواهد کرد و در نتیجه فاسد خواهد شد که نتیجه آن نیز مرگ جوجه ها خواهد بود، بنابراین اکیدا توصیه می شود از مقدار کم شروع کنید.

در حالت کلی تغذیه جوجه کلیه طوطی ها اعم از کاسکو، مرغ عشق، عروس هلندی، کاکادو، ماکائو، ملنگو و... به روش یکسانی صورت می گیرد چون طوطی ها آناتومی بدنی یکسانی دارند و از لحاظ تغذیه ای نیز بسیار شبیه به یکدیگر هستند.

از آنجایی که جوجه قناری و جوجه فنچ روش پرورش یکسانی دارند، بنابراین هر دوی آنها را به یک صورت توضیح می دهیم. بهتر است تغذیه جوجه ها را به مادرشان بسپارید اما اگر مادر جوجه ها بنا به هر دلیلی قادر به تغذیه جوجه ها نیست می توانید با استفاده از یک سرنگ و یا میله تمیز به تغذیه جوجه ها بپردازید. برای اینکار ابتدا باید سرلاک مخصوص جوجه ها را تهیه نمایید و با مقداری مولتی ویتامین ترکیب کنید و روزانه سه وعده جوجه ها را با آن تغذیه کنید.

با توجه به اینکه جوجه ها در بدو تولد چشمانی بسته دارند و هم چنان با دهانی باز منتظر غذا هستند، بنابراین می توانید غذا را به راحتی از طریق سرنگ در حلقشان فرو کنید، اما پس از مدتی که جوجه ها چشم باز کردند باید با سوت زدن آنها را از وجود غذا با خبر کنید تا دهان خود را برای دریافت غذا باز کنند، پس از باز شدن دهانشان می توانید با استفاده از همان سرنگ غذا را در دهانشان بگذارید.

نظرات بازدیدکنندگان

خرید اکانت چت جی پی تی  خرید اکانت میدجورنی