جهت مشاوره درمانی رایگان با دکتر دامپزشک یا سفارش تلفنی محصولات اینجا کلیک کنید و  با ما تماس بگیرید .07191009193

شعبه حضوری شیرازافتتاح شد ، جهت اطلاعات بیشتراینجا کلیک کنید

دیابت چیست؟ دیابت قندی در نتیجه کمبود انسولین ایجاد می شود ، بدون آن جذب گلوکز توسط سلول های بدن غیرممکن است. شکر برای زندگی بسیار مهم است. در حال پوسیدگی ، گلوکز توسط روده جذب می شود و وارد سیستم خونرسانی می شود ، از آنجا که به هر سلول منتقل می شود. اما جذب قند نمی تواند بدون سیگنال خاصی از مغز باش

پرفروش ترین‌ ها

دیابت (تشویقی مخصوص دیابت سگ ها برند تید بیت)

دیابت (تشویقی مخصوص دیابت سگ ها برند تید بیت)

چرا سگها به دیابت مبتلا هستند

اصل توسعه دیابت قندی شبیه به انسان است: این بیماری همچنین در اثر نارسایی غدد درون ریز ایجاد می شود. گلوکز حاصل از غذا پس از جدا شدن در دستگاه گوارش بدن منبع انرژی سلول است.

اما برخی از سلول ها نمی توانند گلوکز را بدون هورمون ویژه مصرف کنند - انسولین تولید شده از لوزالمعده. هنگامی که انسولین به مقدار کمی تولید می شود ، بسیاری از سلول ها قادر به جذب گلوکز نیستند ، در طی آن روزه و مرگ بیشتر سلول رخ می دهد ، که بر سلامتی حیوان تأثیر منفی می گذارد. به عبارت دیگر ، در صورت بیماری ، گلوکز به دست آمده از غذا فقط به بعضی از سلولهای بدن (که نیازی به انسولین ندارند) تحویل داده می شود و بیشتر آن بدون هیچ فایده ای دفع می شود. نارسایی لوزالمعده و آتروفی سلول (به دلیل اختلال غدد درون ریز و کمبود مواد مغذی) به دلایل بیماری گفته می شود.

دیابت چیست؟

دیابت قندی در نتیجه کمبود انسولین ایجاد می شود ، بدون آن جذب گلوکز توسط سلول های بدن غیرممکن است. شکر برای زندگی بسیار مهم است. در حال پوسیدگی ، گلوکز توسط روده جذب می شود و وارد سیستم خونرسانی می شود ، از آنجا که به هر سلول منتقل می شود. اما جذب قند نمی تواند بدون سیگنال خاصی از مغز باشد. هادی این سیگنال انسولین است ، تولید آن در لوزالمعده رخ می دهد.

علائم بالینی بیماری دیابت شیرین در سگ ها عبارتند از:
آب خوردن بیش از اندازه
ادرار بیش از اندازه
ادرار ناگهانی در خانه
ادرار رقیق
چاقی زیاد
تحلیل رفتن عضلات
اشتهای زیاد و سیری ناپذیری
عفونت مجاری ادراری مکرر
ضعف
موهای کم پشت یا نامرتب
کوری ناشی از آب مروارید
اختلالات عصبی(مشکلات عصبی)

وقتی که سن سگ شما بالاتر می رود،یکی از بهترین کارهایی که می توانید برایش انجام دهید این است که از دامپزشک بخواهید تا برای اطمینان از سلامت سگتان به طور مرتب آزمایش خون انجام دهد.این آزمایش خون از بروز مشکل در کلیه، کبد (جگر) و همینطور مشکلات کم خونی، عفونت، الکترولیت و دیابت شیرین جلوگیری می کند.هرچه علائم بالینی را زودتر تشخیص دهید، درمان با انسولین هم زودتر شروع می شود و در نتیجه سگ شما هم دچار عوارض کمتری می شود.

علائم دیابت در سگ

گاهی اوقات مالک سگ متوجه علائم اولیه خاصی برای تشخیص دیابت می‌شود که این علائم عبارت‌اند از:

تشنگی بیش‌ازحد

چنانچه تعداد دفعات آب نوشیدن سگ شما زیاد شده و مرتباً کاسه آب او خالی می‌شود اما همچنان احساس می‌کنیم دهان او خشک است و تشنه است، این‌یکی از علائم اولیه تشخیص دیابت سگ شما است.

افزایش ادرار

سگ ممکن است بخواهد به‌طور مکرر برای ادرار بیرون رود و حتی گاهی تصادفاً در خانه ادرار کند. افزایش ادرار (و افزایش تشنگی) به این دلیل اتفاق می‌افتد که بدن سعی دارد با ارسال آن از طریق ادرار، همراه با آبی که به قند وصل می‌شود، از شر قند اضافی خلاص شود.

کاهش وزن دیابت در سگ

سگ علیرغم خوردن غذای طبیعی مانند هرروز ممکن است بخشی از وزن خود را از دست بدهد. دلیل این امر این است که سگ به‌طور مؤثر مواد مغذی را از مواد غذایی خود تبدیل نمی‌کند.

افزایش اشتها دیابت در سگ

این سگ ممکن است همیشه گرسنه باشد زیرا سلول‌های بدن تمام گلوکز موردنیاز خود را دریافت نمی‌کند، حتی اگر سگ در حال خوردن مقدار زیادی غذا باشد.

علائم پیشرفته در موارد پیشرفته‌تر دیابت، علائم برجسته‌تر می‌شود و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • از دست دادن اشتها
  • کمبود انرژی
  • افسرده به نظر رسیدن
  •  استفراغ

شما ممکن است بعضی از این نشانه‌ها را در سگتان ببینید:

  • بهبود نیافتن زخم‌ها و بیشتر شدن عفونت‌ها
  • بزرگ شدن کبد
  • عفونت کلیه
  • خون افتادگی چشم
  • آب مروارید
  • بیش‌فعالی

تشویقی دیابتی سگ برند تید بیت

مکمل غذایی و تشویقی در یک محصول مناسب سگ های دیابتی این محصول با ترکیبات گیاهی و طبیعی باعث تنظیم سطح قند خون در بدن حیوان میشود فاقد هرگونه شیرین کننده طبیعی و مصنوعی 

طریقه مصرف:

روزانه به ازا هر 5 کیلوگرم وزن بدن 6 الی 8 تکه بعنوان تشویقی و میان وعده مصرف شود.

نظرات بازدیدکنندگان